PLAYERS TÜRKİYE

ÜNİVERSİTELER ARASI LANGIRT ŞAMPİYONASI

Sıkça Sorulan Sorular

-Turnuvaya nasıl kayıt olabilirim?

Turnuvamıza uni.p4pturkiye.com adresindeki kayıt formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz.

-Turnuvaya kayıt olduğumdan nasıl emin olabilirim?

Kayıt formunu doldurarak yaptığınız kayıt işleminin ardından kısa bir süre sonra P4P Türkiye’den alacağınız onay mesajı ve e-postası ile kayıt işleminizin gerçekleştiğinden emin olabilirsiniz.

-Turnuvaya katılım ücretli mi?

Turnuvaya katılım tamamen ücretsiz! Yani katılım sağlamak veya maçlarda mücadele etmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Turnuvaya gelen oyunculara verilecek sürpriz hediyeler ve dereceye giren oyuncular/takımlara verilecek olan ödüller sponsorlarımızın desteğiyle dağıtılmaktadır.

-Turnuva alanına yanımda getirmem gereken bir şey var mı?

Turnuva alanına gelirken öğrencisi olduğunuz üniversite tarafından size verilen öğrenci kartınızı yanınızda getirmeyi unutmayın. Girişlerde yapılacak öğrenci kartı kontrolünün aksamadan devam edebilmesi için kartınızı yanınızda bulundurmanız yüksek önem arz etmektedir. Aksi halde turnuva kaydınız geçersiz sayılacaktır.

-Öğrenci kartımı kaybettim. Ne yapabilirim?

Kartınızı kaybettiyseniz öğrencisi olduğunuz üniversitenin “Öğrenci İşleri” biriminden teslim alacağınız mühürlü öğrenci belgeniz ile de turnuvaya katılım sağlayabilirsiniz.

-Yahya Kemal Spor Kompleksi’ne nasıl ulaşabilirim?

Turnuva alanına 64Ç, 63 veya 41ST otobüslerinden herhangi birine binip “Hilal Park” durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla gelmek isterseniz: https://goo.gl/maps/vnCWAPFYwg92

-Tekler ve Çiftler kategorilerinde maçlar nasıl gerçekleşir?

Tekler kategorisinde maçlar oyuncuların birebir mücadelesine dayanır. Çiftler kategorisinde ise 2 kişilik takımlar mücadele eder. Bu kategorideki tüm maçlar çift eleminasyon sistemiyle yapılır. Bu sisteme göre her bir oyuncu/takım en az 2 maç oynamadan turnuvadan elenmez. 2. yenilgisini alan takım/oyuncu turnuvaya veda eder.

-Takımlar kategorisinde üniversite takımları nasıl mücadele edecek?

Pazar günü yapılacak olan takımlar kategorisinde üniversiteler en az 4 kişiden oluşan ve okullarını temsil edecek olan takımlarla mücadele eder. Kategori tek bir günde gerçekleşecek olan bir lig formatında ilerler. Bu formata göre her bir üniversite takımı diğer tüm üniversite takımlarıyla maç yaparak mücadele eder. Oluşan sıralama sonucunda oynanacak “Final Four” maçları ile ilk 3 belirlenir.

-Pazar günü yapılacak “Takımlar” kategorisine üniversitem 4 kişilik tek bir takımla mı katılabilir?

Hayır. Üniversiteniz “Takımlar” kategorisine 4 kişiden oluşan istediği sayıda takımla katılım sağlayabilir. Daha fazla sayıda takımla gelen üniversite, şampiyonluk yolunda şansını artırmış olur.

-Üniversite takımıza özgü bir formayla gelme zorunluluğumuz var mı?

Hayır. Maçlar esnasında forma giymek zorunda değilsiniz. Fakat turnuva alanına sportif kıyafetlerle gelmeniz önemle rica edilir.